10 Temmuz 2013 Çarşamba

Bandırma Belediyesi Ramazan Ayı Etkinlikleri 2013

Ramazan ayında birbirinden keyifli ve eğlenceli etkinlikler halkımızla buluşuyor.
Bandırma Belediyesi, bu yıl 09 Temmuz - 07 Ağustos 2013 tarihleri arasında yaşanacak olan Kutsal Ramazan Ayı boyunca iftarın hemen ardından Cumhuriyet Meydanında birbirinden keyifli ve eğlenceli etkinleri halkımızla buluşturuyor.
Belediye Başkanı Sedat Pekel, Temmuz Ayı Belediye Meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmada Bandırma Belediyesi olarak kutsal Ramazan Ayında gerçekleştirilecek Geleneksel Ramazan Etkinlikleriyle halkımıza özel bir program hazırlandığını söyledi.
Pekel, yapmış olduğu konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Sevgi, hoşgörü, kardeşlik duygularının daha yoğun yaşandığı, paylaşmanın güzelliğinin daha bir anlam kazandığı 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nı karşılamaya hazırlanıyoruz.
Bu kutsal ay, iftar ve sahur sofralarıyla, kendine özgü manevi havasıyla her yıl yaşamımıza farklı bir anlam ve güzellikler katar. Bu nedenle Ramazan ayı yaklaştığında evlerimizde farklı bir sevinç ve heyecan yaşanır.
Bandırma Belediyesi olarak böyle anlamlı bir ayı, tüm halkımızın katılımıyla dolu dolu yaşayabilmek, bu ayın bizlere sunduğu güzellikleri daha coşkulu hale getirmek, geleneksel Ramazan havasını kentimizde de yaşatabilmek amacıyla bu yıl özel programlar hazırladık.
Hafta arası günlerde geleneksel ramazan eğlencelerimizden meddah, Hacivat-Karagöz, Aşık ile Maşuk, kukla tiyatrosu, ortaoyunu, İbiş, Nasrettin Hoca, Ramazan yarışmaları, Ramazan maskotları, sihirbaz ve animasyon gösterileri ile gecelerimizi renklendireceğiz.
Cuma ve Cumartesi akşamları ise sohbet programları ve konserlerle Ramazan coşkusunu yaşayacağız.
Sohbet programlarında; Prof. Dr. İlber ORTAYLI, Şaban KIZILDAĞ (Kişisel Gelişim Uzmanı), Doç. Dr. Erhan AFYONCU (Tarihçi), Yrd. Doç. Dr. Coşkun YILMAZ(Tarihçi), Dursun GÜRLEK (Yazar, televizyon program yapımcısı), İhsan ÖZKES (İstanbul Milletvekili-Emekli Müftü), Yavuz BAHADIROĞLU, Talha UĞURLUEL bizlerle olacak.
Konser programlarında ise; Galata Mevlevihanesi sema gösterisi, TSM Sanatçısı Bekir ÜNLÜATAER, Mehmet DÖRTKARDEŞ ve ekibinden sıra gecesi, Ahilla Fasıl Topluluğu, Ahmet Selçuk İLKAN ile şiir gecesi, Göksel BAKTAGİR, THM sanatçısı Necdet KAYA, Erkan OĞUR-İsmail Hakkı DEMİRCİOĞLU ile keyifli Ramazanlar yaşayacağız.
Kadir gecesinde de özel bir programımız olacak. Bu gecede Mısırlı dünya birincileri İzzed RAŞİT ve Mahmut TUHİ ile kentimiz din görevlilerinden Birol DİNGAZ, İrfan ÇOLAK ve Rafet NİZAM’ın Kuran-ı Kerim ziyafetleri ile özel bir gece yaşayacağız.
Cumhuriyet Meydanı’nda çocuk parkının yan tarafında bulunan yuvarlak alanda kurulacak olan sahnede bu programları gerçekleştireceğiz. Programları izlemek isteyen vatandaşlarımız için oturma alanı da oluşturacağız. Aynı alanda Ramazan gecelerinde vatandaşlarımızın oturup dinlenebileceği, yiyecek-içecek standlarımız da olacak.
Daha önceki Ramazanlarda Cin Çukuru otoparkında kurulan iftar soframızı da bu yıl Cumhuriyet Meydanı’nda açacağız. Bandırma İlköğretim Okulu önünde her akşam 1000 kişiye iftar yemeği verilecek”

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder